Choď na obsah Choď na menu
 


Program bohoslužieb

Bohoslužby v aktuálnom týždni - klikni tu


----------------------------

Pridajte sa na Facebooku do skupiny Gréckokatolíci v Lipanoch, aby ste mohli byť v kontakte s ostatnými veriacimi našej farnosti aj cez internet, a tak sa včas dozvedieť aktuálne informácie o dianí v našej farnosti.

------------------------------------------

V našej farnosti funguje miešaný spevácky zbor, čomu sa veľmi tešíme. Zbor vedie p. Jana Višňovská. Kto má záujem o spievanie v tomto zbore, nech sa prihlási u o. Miroslava alebo p. Jany Višňovskej. Nácviky zború sú podľa vzájomnej dohody.  

Prosím, hlavne mužov alebo starších chlapcov, aby sa zapojili do nášho zboru a tak pomohli prezentovať našu farnosť na rôznych akciách a spestrili svojim spevom bohoslužby v cerkvi.         
-------------------------------------------------

Dôležitý oznam pre všetkých stredoškolákov a vysokoškolákov študujúcich v Prešove o možnostiach duchovného života v Gréckokatolíckom mládežníckom a pastoračnom centre v Prešove. Klikni tu 

----------------------------

Pozývame manželské páry do nášho Gréckokatolíckeho Centra pre rodinu na Sigorde pri Prešove, obnoviť si svoj manželský vzťah a lásku cez rôzne aktivity a kurzy v Centre. Taktiež pozývame snúbenecké páry, ktoré sa vážne a zodpovedne zamýšľajú prijať sviatostné manželstvo na predmanželské náuky, ktoré toto Centrum ponúka. Veľmi sa to odporúča pred prijatím sviatosti manželstva. Pre viac informácii klikni tu

-------------------------------------------------

Oznam pre všetkých pracujúcich a študujúcich v Brne a okolí (Česko). Klikni tu

---------------------------------------

Oznam pre tých, ktorí pracujú alebo žijú v Prahe. Kontakt na slovenskú gréckokatolícku farnosť v Prahe je tu. Klikni tu. 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Poďakovanie za pobožnosť za závislých a ich oslobodenie

(Pavol, 1. 12. 2013 13:57)

Požehnaný deň! Ďakujem vám za pobožnosť za závislých, ktorá je vo vašom chráme poslednú nedeľu v mesiaci. Chcem sa opýtať, kde by sa dali objednať tie knižočky na spomínanú pobožnosť? Nech sa vám i naďalej darí s Božou pomocou organizovať túto veľmi potrebnú pobožnosť. Vďaka Ti, Bože.

Re: Poďakovanie za pobožnosť za závislých a ich oslobodenie

(o. Miroslav , 1. 12. 2013 14:25)

V chráme za oltárom máme napísanú veľkú ikonu Matky Božej - Nevyčerpateľnej čaši, ktorej originál sa nachádza v monastieri v Serpuchove v Moskovskej oblasti. Modlitba k Bohorodičke skrze túto ikonu je mocným príhovorom za závislých a udiali sa mnohé uzdravenia, preto aj my sme sa rozhodli mať túto vzácnu ikonu u nás v Lipanoch a modliť sa aspoň raz v mesiaci (každú poslednú nedeľu poobede) za všetkých akýmkoľvek spôsobom závislých (alkoholikov, gamblérov, fajčiarov, narkomanov, vorkoholikov, atď.) pobožnosť akatistu k tomuto zobrazeniu Bohorodičky.
Z Košíc z gréckokat. Eparchiálneho (Biskupského úradu) nám poskytli 70 kusov akatistu, ktoré sme rozpredali. V súčasnosti neplánujeme objednávať ďalšie, iba v prípade väčšieho množstva, napr. aspoň 50, ale zatiaľ nie je taký záujem o to.
Takže, ak by ste mali záujem, odporúčam kontaktovať priamo Eparchiálny úrad Košice, Dominikánske námestie 2/A, alebo priamo si to tam kúpiť, ak máte cestu do Košíc. Odporúčam najprv sa u nich informovať, či to ešte majú, telefón: 055/727 1911

Re: Re: Poďakovanie za pobožnosť za závislých a ich oslobodenie

(Pavol, 14. 12. 2013 10:39)

Vďaka za informácie. Všetko dobré Vám prajem, pokojné sviatky.